Haber

İzmir’den Muğla’ya doğaseverler durduruldu

KARİM UĞUR

İzmir’den Akbelen Ormanı’ndaki “Büyük Buluşma” eylemine giden vatandaşlar jandarma ve polis tarafından 3 noktada durduruldu. Bir vatandaş tepki gösterdi, “Gücünüz bize yeter mi? Biz bu ülkenin doğasını, toprağını, taşını, ağacını koruyacağız. Burada bize engel oluyorsunuz. Yazık.”

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı’nda ağaçların kesilmesini protesto etmek amacıyla “Büyük Buluşma”ya katılmak üzere İzmir’den Muğla’ya doğru yola çıkan vatandaşlar, Milas’a 50 kilometre uzaklıkta ve Milas’a girdikten sonra 3 dönüş noktasında durduruldu.

Milas’a girerken jandarmanın kontrol noktasından geçen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Vatandaşlardan biri jandarma görevlilerine, “Gücünüz bize yeter mi? Biz bu ülkenin tabiatına, toprağına, taşına, ağacına sahip çıkacağız. Burada bize engel oluyorsunuz. Yazıklar olsun” dedi. Milas’a girdikten sonra bu kez polis tarafından çevrelenen vatandaşlar GBT denetimine tabi tutuldu. Bu denetimden geçen vatandaşlar, bu kez sürücünün evrak kontrolü için Milas Ören Yolu üzerinde durduruldu. Doğaseverler bu incelemenin ardından gezilerine devam edebildiler.

Ormanda hareket için bir merkeze gelen vatandaşlar, “Vatanını, suyunu, ormanını sevenler buraya gelsin. Mücadeleden vazgeçmiyoruz, Akbelen Ormanı’na sahip çıkıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu