Haber

Amasya’da ilkokul öğrencisi olan Oğuz Kağan, trafik polisi olma hayalini gerçekleştirdi.

AMASYA’da ilkokul öğrencisi Oğuz Kağan Mıkkırtı’nın (6) trafik polisi olma hayali bir gün gerçek oldu. Annesiyle birlikte davet edildiği İl Emniyet Müdürlüğü’nde kendisine trafik polisi üniforması teklif edilen Oğuz Kağan, telsizden anons yaparak polis aracına bindi.

Öğretmeni, Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Oğuz Kağan Mıkkırtı’ya büyüyünce ne olmak istediğini sordu. Trafik polisi olmak istediğini söyleyen sınıf öğretmeni Mıkkırtı’yı kayıt altına aldı. Oğuz Kaan’ın görüntüsü annesi tarafından Amasya İl Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabına gönderildi. İl Emniyet Müdürlüğü de bu videoyu Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’a gönderdi. Kurt’un talimatıyla Oğuz Kağan ve annesi Gülsüm Mıkkırdı, İl Emniyet Müdürlüğü’ne davet edildi. Polis ekipleri Oğuz Kağan’ı trafik eğitim parkında ağırladı. Trafik Tescil Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından polis üniforması giydirilen Oğuz Kağan, akülü araçlarla trafik eğitim parkurunda gezdirildi. Oğuz Kaan polis aracına binerek telsizden anons yaptı.

‘ÇOK MUTLUYUM’

Polisin sürprizine sevindiğini söyleyen Oğuz Kağan Mıkkırdı, “Hayalim trafik polisi olmaktı. Ben de trafik polisi abiler gibi polis yeleği giymek istiyordum. Polis amcaları da bana polis yeleği verdi. Trafik polisi üniformasını hediye edip bana giydirdiler. Çok mutlu oldum, kendilerine teşekkür ediyorum.”

‘İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

İl Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür eden Gülsüm Mıkkırdı, “6 yaşında bir oğlum var, 1’inci sınıfa gidiyor. Polisleri çok seviyor. İlerde hayali trafik polisi olmaktı. Öğretmeni okulda meslek öğretiyordu, oğlum ‘trafik polisi olacağım’ diyor. Öğretmeni de böyle söylüyor.” Rüyasıyla ilgili kısa bir video çekiyor. Bunun üzerine videoyu polisin sosyal medya sayfasında yayınladım. Sağolsunlar kısa sürede polisten döndük ve Trafik Şubesine davet edildik. Burada oğlum Oğuz Kağan’a trafik polisi üniforması giydirip trafik polisi arabasına bindirdiler. Oğlum, “Hayalimi gerçekleştiren Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu