Haber

avlanmak Ali Hikmet Akıllı’nın Açıklaması, 10 Aralık İnsan Hakları Günü

İnsanlığın büyük acılar çektiği İkinci Dünya Savaşı’nın ardından 10 Aralık 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Onasan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 64. yılında, en temel ve evrensel insan haklarının hiçe sayıldığı ve alenen ihlal edildiği bir dönemde İnsan Hakları Günü’nü kutluyoruz.

Tek adam rejiminin sorumlu olduğu ve ülkemizin üzerine bir kabus gibi çöken baskıcı yönetim anlayışı, vatandaşlarımızın tüm kazanımlarını yok etmek için demokratik toplum anlayışına adeta var gücüyle savaş açmıştır. Cumhuriyet Devrimleri ile.

Bugün ülkemizdeki baskıcı yönetim anlayışının yetersiz kalmasıyla doruğa ulaşan ekonomik bunalım; Başta çocuklarımız olmak üzere toplumumuzun her kesimini derinden etkiliyor. bugünün türkiyesi Yetersiz beslenen bebekler, okula yiyecek götüremeyen öğrenciler, aç yatan çocuklar toplumumuzun acı bir gerçeği haline geldi.

Bu da yetmezmiş gibi, her gün 6 yaşındaki çocukların gelinlik giydirildiği, hızla şiddete ve ölüme maruz kaldığı bir ortamda saray rejiminin ‘İleri Demokrasi’ masalları mide bulandırıcı boyutlara ulaştı. bu gülünç bile olmazdı.

15 Temmuz’dan sonra çıkarılan OHAL fiili olarak sürdürüldü; Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri, sendikalar darbe dönemlerinde bile görülmemiş ağır bir siyasi baskıya maruz kalmış, basın aracılığıyla vatandaşlarımızın bilgi edinme özgürlüğü elinden alınmıştır. hukuk, yaratılan yargı baskısı ve “Havuz Medya”.

İktidar koalisyonunun neden olduğu ekonomik bunalımı, siyasi ve ahlaki yozlaşmayı çözemeyeceği açıktır. Ancak, ulu Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insanlar vardır” düsturunu kendine rehber edinen Cumhuriyet Halk Partisi, tarihin ve milletimizin üzerindeki ağır yükün ve sorumluluğun bilincindedir. dün olduğu gibi bugün de omuzlarına yüklendi.

Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başlattığı adalet yürüyüşü, değeri ve maliyeti her geçen gün daha iyi anlaşılan, hak, hukuk ve adalet talepleri artık herkesin ortak talebi haline gelen siyasi bir mihenk taşı olarak karşımızda durmaktadır. siyasi parti ve görüş ne olursa olsun toplumun belli kesimleri.

Genel Liderimizin önderliğinde oluşturulan millet ittifakının yerel seçimlerdeki başarısının ardından, AKP, li tablosunu oluşturan hareket Ülkemizin örtmek istediği zifiri karanlığı yırtmış, insan haklarına dayalı demokrasinin kurum ve kurallarının işlerlik kazandığı bir Türkiye umudunu yeşertmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl İdare Meclisi olarak, Cumhuriyet 2. yüzyılında demokrasiyle taçlanana kadar çalışmalarımızı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Biz bu gücü köklerimizdeki Kuvayi Nationala ruhundan alıyoruz.

Bu bilinç ve inançla tüm vatandaşlarımızın İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, ülkemizde ve dünyada insan hakları alanında çalışan, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi saygıyla selamlıyoruz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu