Haber

Başkan Tekin deprem bölgesinde

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve beraberindeki heyet Hatay’a giderek depremzedeleri ziyaret etti. Zelzele bölgesinde incelemelerde bulunan Tekin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz hafta meydana gelen ve 10 ilimizi etkisi altına alan depremlerin ardından Torbalı Belediyesi tüm birimleriyle seferber oldu. Felaketin ardından yaraları sarmak için bölgeye ekip gönderilirken, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve beraberindeki heyet bugün Hatay’a gitti. Burada incelemelerde bulunan Önder Tekin’e, Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Özgan, Torbalı Belediyesi CHP Milletvekili Hasan Atak, Torbalı Belediyesi Sosyal Yardımlar Müdürü Çağlar Albayrak eşlik etti. Deprem bölgesinde çöken binaları yerinde inceleyerek depremzedeleri ziyaret eden Tekin, depremin ilk gününden bu yana bölgede bulunan ve depremzedeler yapan AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent’ten de çalışmalar hakkında bilgi aldı. büyük bir çaba

TEKİN “YANIN YANINDA DAYANIKLI”

Ayrıca depremin ilk gününden itibaren bölgede koordineli bir şekilde çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çadırını da ziyaret eden Tekin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay’dan bilgi aldı. Büyük acılar yaşadıklarına değinen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yaptığı açıklamada, “Bir yanda büyük yıkımlar, tarifsiz acılar var, başta belediyelerimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar, AHBAB, AKUT, AFAD, yardımlaşma ve depremzedelerimiz için dayanışma.Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay benim şahsi meselem derdi.Hatay’ın artık hepimizin şahsi meselesi olduğunu görüyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu