Haber

Çin Teknoloji Bakanı: Yapay Zeka Sosyo-Ekonomik Kalkınmaya Hizmet Etmek İçin Daha Etkili Kullanılacak

Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Wang Zhigang, 5 Mart 2023’te Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen 14. Ulusal Halk Kongresi’nin (NPC) ilk oturumunun açılış toplantısının ardından bir röportaj veriyor. (Fotoğraf: Cai Yang/ Xinhua)

PEKİN, 5 Mart (Xinhua) — Çin Bilim ve Teknoloji Bakanı Wang Zhigang, Çin’in yapay zekayı sosyo-ekonomik kalkınmaya hizmet etmek için daha iyi kullanacağını söyledi.

Wang, Pazar günü devam eden “iki oturum” sırasında gazetecilere verdiği demeçte, yapay zekanın sadece teknolojide değil, diğer alanlarda da etkisi olduğunu söyledi.

Wang, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın yapay zekanın dönüşümünü ve uygulamasını teşvik etmek için düzenlemeler yaptığını da vurguladı.

Bakan, yapay zekanın bilimsel araştırma, teknoloji, uygulama senaryoları ve kullanıcı ihtiyaçlarının birleşimi yoluyla Çin’in sosyo-ekonomik ve bilim-teknoloji gelişimine katkıda bulunabileceğini umduğunu söyledi.

Wang, Çin’in uluslararası topluma katkıda bulunabilmesi için yapay zeka araştırma ve dönüşümüyle uğraşan üniversiteleri, enstitüleri ve işletmeleri daha fazla ilerleme kaydetmeye çağırdı.

Wang, yapay zekanın geliştirilmesinde bilim-teknoloji etiği konusunda da uyarılarda bulundu.

eleskirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu