Haber

Cumhuriyetin 100. Yılında Kocaeli’de Bayrak Dağıtımı

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve kent protokolü, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.

Kocaeli Valiliği’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı münasebetiyle düzenlediği organizasyonda vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, beraberindeki Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Garnizon Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Bozkurt, tarihi Fevziye Camisi’nden başlayarak Cumhuriyet Caddesi boyunca vatandaşlara Türk bayrakları dağıttı. İzmit ilçesinde. Sokak, 7’den 70’e kadar Türk bayraklı vatandaşlarla adeta kırmızı beyaza büründü.

“İnsanlığın vicdanı büyük bir sınavla karşı karşıyadır”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Filistin’de yaşanan olaya değinerek, “Dün gece Filistin’de yaşanan vahşeti ve alçaklığı kelimelerle anlatamam. Kendilerini uygar dünya olarak tanımlayanların alkışlamasını, hatta destek vermesini nefretle kınıyorum. Bu ölüm ve vahşet. İnsanlığın vicdanı büyük bir sınavla karşı karşıyadır. Filistinliler “Müslüman olmasa da aynı tepkiyi verirdik. Bizim tepkimiz inancın tepkisinden ziyade insan vicdanının tepkisidir. Dünyada yaşanan adaletsizlik ve hukuksuzluklara karşı tüm insanlıktan aynı duruşu bekliyorum” dedi.

“100 yıl önce bu topraklara yaşatılan acıları unutmadık, unutmayacağız.”

Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anan Vali Yavuz, “100 yıl önce bu topraklara yaşatılan acıları unutmadık, unutmayacağız. Aynı hataları bir kez daha tekrarlamayacağız, biz de unutmayacağız” dedi. özgür ve bağımsız yaşayacaktır.Valiliğimiz döneminde 4 yıldır tüm bayramlarda bayrağa hassasiyet göstermekteyiz.Ay-yıldızlı Kızıl bayrağımız gururumuzdur, şerefimizdir, bağımsızlığımızın sembolüdür.Ay ve yıldızlı kızıl bayrağımızdır. Yıldızlar minik çocuklarımızın aklında olmalı. Çünkü bu bayrak, kurdelelerimizin saf kanıyla yaratılmıştır. Bu bayrakla, vatan sevgisiyle, umarım bu 2. yüzyılı ‘Türkiye Asrı’nın vizyonu haline getireceğiz ve biz de öyle olacağız. Küresel bir güç “Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha kutluyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü, daha nice 100 yıllarını kutluyorum” dedi.

Kent meydanına gelen protokol, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra yeni inşa edilen Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Öğrenciler de ellerinde bayraklarla törene eşlik etti. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu