Haber

Ekvador’da belediye başkanına suikast

Güney Amerika ülkesi Ekvador’da Manta Belediye Başkanı Agustin Intriago, 23 Temmuz Pazar günü silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Polis, Şubat ayında yeniden belediye başkanı seçilen 38 yaşındaki Intriago’nun saldırı sırasında Manta’daki bayındırlık işlerini denetlediğini söyledi.

Reuters’in haberine göre, suikastla ilgili açıklama yapan bölge polis şefi Edwin Noguera, silahlı kişinin çalıntı bir kamyondan inerek Intriago’ya ateş açtığını, saldırıda belediye başkanı lideriyle birlikte bir kadının da yaralandığını belirtti. Yaralılardan ikisi hayatını kaybetti.

TIR’da el bombası ve silah bulundu

Güvenlik yetkililerinin açıklamasına göre, saldırının ardından Manta Belediye Başkanı Intriago ateş açarak TIR sürücüsünü yaraladı. Sürücünün hastanede tedavi altına alındığı ve polis tarafından gözaltına alındığı açıklandı. Polis şefi Noguera, tutuklunun sabıka kaydı olan Venezuela vatandaşı olduğunu, silahlı kişinin ise kaçtığını belirtti. Polis yetkilileri, kamyonda bir el bombası ve baskında kullanıldığı düşünülen bir silah bulunduğunu bildirdi.

Saldırının nedeni şu anda netlik kazanmazken, polis belediye başkanının tehditler aldığını yetkililere bildirdiğini ancak tehditlerle ilgili detaylı bilgi paylaşılmadığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

antakyaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu