Haber

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis takvim çatışması hakkında konuştu

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri Andreas Zagklis, FIBA ​​2023 Dünya Kupası kapanış basın toplantısında uluslararası medya mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. Zagklis, uluslararası toplantı programlarının çakışmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Genel Sekreteri Andreas Zagklis, Filipinler’in başkenti Manila’da düzenlenen FIBA ​​2023 Dünya Kupası kapanış basın toplantısında uluslararası basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları yanıtladı. İzlenme oranları sorulduğunda Manila, “Satılan biletlerde 700 bine ulaşmayı bekliyoruz ve yüzde olarak Okinawa’da yüzde 85, Jakarta’da yüzde 60 doluluk oranı vardı ve Manila için son rakamlar açıklanacak” dedi. Bu akşam belli olacak, onların da yüksek olması bekleniyor.Televizyon izleyicisi Japonya’nın Olimpiyat elemeleri açısından bakıldığında, Olimpiyat elemeleri için en önemli maç Japonya’da yılın en yüksek reytingli programıydı.Filipinler’de Olimpiyat öncesi elemelerde yılın en büyük ikinci seyirci kitlesi vardı ve Güney Sudan, Slovenya ve Sırbistan’da da büyük bir izleyici kitlesi vardı. “İzlenme reytinglerimiz vardı. Toplamda sosyal medyada 10 milyarın üzerinde görüntüleme elde ettik; bu, Çin’deki 2019 Dünya Kupası’ndaki rakamın iki katıdır. Video görüntülemelerini üç katına çıkardık ve tüm platformlarda toplam iki milyon yeni takipçiye ulaştık.”

Kanada ile oynanan çeyrek final maçında Luka Doncic’in FIBA ​​​​VIP bölümüne para işareti yapmasıyla ilgili Zagklis, “Aslında yorum yapmam gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bunlar oyuncuların sahadaki hareketleri. Hakemler de bu yüzden oradalar, olup bitenlerle ilgileniyorlar, oyun devam ediyor ve “Hayat devam ediyor” dedi.

“Alınan oyuncularla ilgili kurala uyuyoruz”

Genel Sekreter Andreas Zagklis, alınan oyuncularla ilgili soruya yanıt olarak, “Mevcut kural değişmeyecek ve kendi takdirine bağlı olarak birkaç istisnaya izin verilecek. FIFA’dan sonra o yola gitmeyeceğiz. İki veya üç pazarımız var.” oyuncu yetiştiriyoruz ve bunu yaparsak milli takımlar seçilecek.” Basketbol seviyesiyle çok az şey yapması gerekecek veya hiçbir ilgisi olmayacak. Her takımda vatandaşlığa kabul edilen yalnızca bir oyuncu olacak ve kriterler açık. Birçok federasyon, bir olay yaşandığında kuralın değişmesini istiyor ancak şu ana kadar kimse bundan daha uygun bir öneride bulunmadı. Biz de bu kurala katılıyoruz, “Kararlıyız ve sağduyumuzu çok dikkatli kullanmamız gerektiğini biliyorum, aksi takdirde Pandora’nın kutusu açılacaktır” dedi.

“Eleme maçları uluslararası basketbolu değiştirdi”

Zagklis, Dünya Kupası’nda basketbolun ilerleyişi ve eşitlik konusuna ilişkin ise, “Eşitlik iyidir çünkü rekabetçilik anlamına gelir ve yüksek düzeyde oyunla gerçekleşirse mükemmeldir. Bu yıl katılan ülkelerin kadroları, Turnuvanın daha büyük olduğunu, eleme maçlarının da uluslararası basketbol seviyesinin üstünde olduğunu söyledi.” “Road to Manila’nın uzun sürecini sadece tek bir amaca hizmet eden kadrolar oluşturmakla kalmayıp, aynı zamanda her takımın bu kadrolara kendi parçalarını eklemesini de takdir ediyoruz” dedi.

“Dünya Kupası’nın Olimpiyatlarla bağlantısı bu etkinliği özel kılıyor”

Her olimpiyat devresinde yaz tatilinin bedava olması yönünde büyük bir karar aldıklarını ifade eden Erdoğan, “En büyük etkinliğimiz olan Dünya Kupası her düzeyde gelişmemizi sağlıyor. Olimpiyatlarla olan bağlantısı bu etkinliği özel kılıyor. Dünya Kupası’nda 22. veya 29. olmak büyük fark yaratıyor.” Olimpiyat elemelerini içerir. Sıralamalarda başka hiçbir Dünya Şampiyonası veya Dünya Kupası bu kadar ilgi görmedi. Bu feda edilmesi çok zor bir şeydir. Dört yıllık bir süreçte buna bakmamız lazım, aslında bazı oyuncular her zaman mevcut olmayabilir ve geçenlerde de söylediğim gibi, oyuncuların olduğu her yerde. “Onlara en iyi hizmeti vereceğiz. Bizim yapmamız gereken bunu sağlamak.”

Turnuvaların çakışmasına ilişkin durumla ilgili tartışmalar devam ediyor

Milli takımların katıldığı ve kulüp turnuvalarının çakıştığı turnuvaların takvimine ilişkin Andreas Zagklis, “FIBA’nın bu konuda çok net ve tutarlı olduğunu düşünüyorum. Takvimdeki bu tür çatışmaları ortadan kaldırmak istiyoruz ve masaya oturmaya hazırız” dedi. ve verimli bir konuyu tartışıyoruz. Görüşmeleri başlatan ve NBA’in bizi bu tartışmaya sürükleyen bizdik. Unutmayın bu yılki Dünya Kupası bir hafta önce başladı. EuroLeague ile görüşmeler bu zamana kadar pek dengeli değildi çünkü Üç farklı CEO vardı. Yapıcı bir görüşme yaptık ve küçük ama çok değerli bir adım gördünüz. Ben her zaman iyimserim ve kulüplerimize zarar vermek yerine onlara yardım etmeye çalıştığımızı biliyorum. Şubat ayındaki maçlarda ancak büyük önlemler alarak çatışmaların önüne geçtik ve pastayı büyütmenin tek yolu da budur” dedi.

Öte yandan Dünya Kupası’ndaki para ödülüne ilişkin ise şunları söyledi: “Dünya Kupası’nda para ödülü yok. FIBA ​​federasyonları destekliyor ve onların giderlerine katkıda bulunuyoruz. İspanya’da düzenlenen Dünya Kupası’ndan bu yana her biri Federasyon 50 bin euro aldı, bu miktar Çin’e gidiyor.” “100 bindi bu sefer 50 bin artı ilk 16’ya giren grupların da 100 bini var çünkü onların giderleri çok. Biz kar amacı gütmeyen bir kuruluşuz ve kazandığımız paralar bize veriliyor. geliştirme programları” diyerek konuşmasını tamamladı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu