Ekonomi

Finansal teknolojilere yapay zeka hamlesi

Robotik süreç otomasyonu (RPA) alanında faaliyet gösteren ABD merkezli Linktera Robotics, global chatbot lideri Druid ile partnerlik anlaşması imzaladı. Linktera Robotics yaptığı bu stratejik hamle ile ChatGPT entegrasyonu gibi akıllı chatbot teknolojilerinin Türkiye’de kullanılmasını sağlayarak, yapay zeka destekli dijital dönüşümü hızlandıracak.

Linktera Bilgi Teknolojileri çatısı altında faaliyet gösteren Linktera Robotics, finans ve bankacılık gibi sektörlerde uçtan uca dijital dönüşüm hizmetleriyle öne çıkıyor. Linktera Robotics CEO’su Onur Kardeş, yaptıkları iş birliklerinin şirketin etki alanını genişlettiğini belirterek, “Türkiye’de bir ilk olan bu anlaşma ile dijital dönüşüm sürecinde başta finans olmak üzere birçok sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için hayati bir adım atıyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda çözümlerimizi entegre etmek amacıyla en son teknolojilerden faydalanıyoruz. Bu amaçla yaptığımız anlaşmalar ile çözüm portföyümüzü genişleterek şirketlerin operasyonel verimlilik ve müşteri deneyimini iyileştirmeye yönelik katkı sunmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Druid iş birliği ile dijital dönüşüm sürecini geliştirdiklerini vurgulayan Kardeş, “Dijital dönüşüm artık tüm şirketlerin hızla uyum sağlamak zorunda olduğu bir süreç olarak ön plana çıkıyor. Şirketler, gelişen ve değişen yeni teknolojilere uyum sağlamak için entegre otomasyon sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere dünyanın en üretken oyuncularından chatbot şirketi Druid ile ortak bir paydada buluştuk” şeklinde konuştu.

Linktera Robotics, Druid ile iş birliğini önümüzdeki yıllarda daha da güçlendirerek farklı bölgeleri de kapsayacak bir ilerleme hedefliyor. Yapay zeka uygulamalarında sektördeki konumunu güçlendiren şirket, dijital dönüşüme katma değer sağlayan çözümlerini artırarak yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini büyütmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu