Haber

Hamza Dağ İzmir’e yönelik projelerini anlatıyor

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hamza Dağ, “Proje Tanıtım Toplantısı”nda konuşuyor.

Hamza Dağ’ın açıklaması şöyle;

“Öncelikle Açık Kapı stratejisini hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın soru, talep ve tekliflerini doğrudan Büyükşehir Belediyemize iletebilecekleri açık kapı platformunu hayata geçireceğiz. Şeffaf olacağız.

Yönetimimiz boyunca her adımı açıklık, dürüstlük ve hesap verebilirlik esasına göre atacağız. İnsan odaklı çalışmayı ilke edineceğiz. İnsan odaklı çalışmayı her zaman altyapı, ulaşım, eğitim, sağlık ve çevre düzenlemelerine dayandıracağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her an her zaman yanında olacağız.
Şehir sakinlerimiz; Hayatlarının her aşamasında, her anında destekleyici ve yol gösterici bir yaklaşımla bizi her zaman yanlarında görecekler. 360 derece belediye yönetimiyle İzmir’e her alanda kaliteli hizmet sunacağız.

Her vatandaşın refahını gözeten, ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği birleştiren yenilikçi politikalarımızla kentsel yaşamı destekleyeceğiz. Sürdürülebilir kaliteli hizmet vizyonuyla hareket edeceğiz.

Şehrimize sunacağımız tüm altyapı ve üstyapı projelerinde güçlü ve çağdaş eserler kullanarak, sürdürülebilir kaliteli hizmet anlayışını şehrimize kazandıracağız. Katılımcı bir yönetim dönemi vaat ediyoruz. Bu dönemde şehirde her sesin gücü ve çeşitliliği ön planda olacak. Kapsamlı bir bakışla İzmir’de kimse unutulmayacak, tek bir vatandaş bile göz ardı edilmeyecektir.

Şimdi yönetim anlayışımıza geçmek istiyorum. İzmir’i Türk Yüzyılının parlayan yıldızı haline getirirken nasıl bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz? Öncelikle yerel hizmet anlayışıyla her zaman ulaşılabilir olacağız. İzmirliler ve şehirlerimiz vatandaşın kapısına kadar giden bir belediyeyle tanışacak. Portatif bağlantı araçlarımız her zaman İzmir sokaklarında dolaşacak.

Bir planımız olacak. Çalışmadan etkilenen cadde ve caddelerde yaşayan vatandaşlarımıza çalışmanın süresi, başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​hakkında bilgi vereceğiz. Hizmetlerimiz şehrin ihtiyaçlarını karşılarken, şehrin tarihi cazibesini de tamamlayacak ve İzmir’in kültürel mirası ve doğal çevresi ile uyumlu bir gelişme sağlayacaktır.

İzmir’in özgün kimliğini geleceğe taşıyacağız. Ortak akılla istişare kültürünü benimseyeceğiz. İzmirlilerin ortak aklı İzmir’in ortak aklı olacaktır. Analiz odaklı olacağız. Kentle ilgili sorunlar; Siyasi görüş veya erteleme gözetmeksizin bunu ana gündemimiz haline getireceğiz ve analiz edeceğiz. Şehrimizle ilgili her sorunu yenilikçi bir vizyonla ele alacağız.

Kent sakinlerimizin yaşam kalitesini artırabilecek yenilikçi politikalar, teknolojiler ve kentsel yönetim yaklaşımlarını benimseyeceğiz. Güncel teknolojik imkanları şehrimize kazandıracağız. “Hizmetlerimize yönelik dijital platformlardan yenilenebilir enerji altyapısına ve trafik akışını optimize eden akıllı sistemlere kadar tüm teknolojik çözümleri şehrimizde hayata geçireceğiz.”

11 BAŞLIKTA PROJELER

Hamza Dağ projelerini şu 11 başlıkta sıraladı;

♦ Erişilebilir İzmir
♦ Sosyal Belediyesi ile eşsiz İzmir
♦ Çevresindeki Altyapısıyla Eşsiz İzmir
♦ Dönüşümüyle Benzersiz İzmir
♦ Turizmiyle Eşsiz İzmir
♦ Eğitimi ve İstihdamı ile Benzersiz İzmir
♦ Akıllı Şehircilik
♦ Sağlık Altyapısıyla Benzersiz İzmir
♦ Tarımıyla Eşsiz İzmir
♦ Spor Altyapısıyla Eşsiz İzmir
♦ Kültürüyle Eşsiz İzmir

Dağ, ‘Erişilebilir İzmir’ başlığı altındaki projeleri şöyle anlattı;

İZMİR KÖRFEZ GEÇİŞİ

İzmir Körfez Geçişi, İzmir’in iki yakasını birbirine bağlayan köprü ve tüp geçit projesidir. Körfezin iki yakasını birbirine yakınlaştıracak bu proje, şehrimizin ulaşım ağını temelden dönüştürecek.

Projede 6,9 ​​kilometresi deniz geçişi olmak üzere 12,6 kilometrelik 3 şeritli yol, 4 bin 175 metrelik körfez deniz köprüsü ve yapay ada yer alacak.

Projeyle yapılacak raylı sistem, her iki taraftaki raylı sistemlerle entegre olacak. Böylece İzmir’in ulaşım ağında entegre, verimli ve hızlı bir sistem oluşturulacak.

YENİ ÇEVRE PROJESİ

İzmir’in en önemli sorunlarından biri olan trafik sorununa köklü çözüm getirecek “İzmir İçin Yeni Çevre Yolu Projesi”ni hayata geçireceğiz.

Yeni çevre yolumuzla şehrin trafiğini rahatlatmayı ve şehre yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyoruz. Bu yol şehirdeki araç yoğunluğunu azaltacak ve emisyonlarda ciddi bir azalma sağlayacak.

MENEMEN-BUCA ORTA SÜRESİ 20 DAKİKAYA İNDİRİLECEK

Yeni çevre yolunun hizmete girmesiyle birlikte Menemen-Bayraklı arası trafikte geçirilen süre 10 dakikaya, Menemen-Buca arası ise 20 dakikaya inecek. Bu da her İzmirlinin değerli zamanlarını ailesi ve sevdikleriyle geçirebileceği anlamına geliyor.

Yeni çevre yolunu kent merkezine bağlayacak 9 önemli bağlantı yolunu inşa edeceğiz. Bu iletişim yolları;

– Koyundere
– Harmandalı-Ulucak
– Harmandalı-Çiğli
– Örnekköy Mezarlığı alanı
– Doğançay
– Şehir Hastanesi
– Manisa Yolu
– Ambarlar Bölgesi İzmir-İstanbul Otoyolu Bağlantısı
– Buca-Çeşme Otoyolu Kavşağı

RAYLI SİSTEMLER

Karşıyaka ve Konak tramvay hatlarını birleştirerek hafif raylı ağımızı entegre edeceğiz. Şu anda inşaatı devam eden Buca Metrosunu tamamlayacağız.

Halkapınar-Otogar İZBAN sınırını hayata geçirerek havalimanı ile otogar arasında kesintisiz demiryolu ulaşımını sağlayacağız. Buca Metrosunu tamamlamaya devam ederken Karabağlar-Gaziemir Metro çalışmasını da başlatacağız. İZBAN’a yeni güzergah olarak Bergama-Kınık hattının da eklenmesiyle İzmir’in ulaşımını modern, hızlı ve çevreye duyarlı bir yapıyla sağlayacağız.

İZBAN’a 4 durak eklenecek
İZBAN’a 4 durak daha ekleyeceğiz. Yapımı devam eden Gürçeşme ve Katip Çelebi Üniversitesi durakları hızla hayata geçirilecek, Asarlık ve Koyundere duraklarını da en kısa sürede inşa edeceğiz.

9 VAGON MEVCUT OLACAK

Yerli ve milli tren setlerimizle İZBAN’ı 9 vagona çıkararak buradaki izdihama son vereceğiz. 30 yeni tren seti alarak istasyonlarda 24 dakikalık bekleme süresini 12 dakikaya, 12 dakikalık bekleme süresini ise 6 dakikaya düşürerek vatandaşlarımıza yarı yarıya zaman tasarrufu sağlayacağız.

’90 DAKİKA’ UYGULAMASI BAŞLAYACAK

“90 dakika” uygulamasını geri getireceğiz. Ayrıca Genç İzmirim Kart sahipleri için bu süreyi 120 dakikaya çıkaracağız.

OTOPARKLARDA YÜZDE 50 İNDİRİM

“Park Et, Bedava” uygulamasıyla özel araçlarını otoparklara park eden vatandaşlarımız, “İZMİRİM KART” uygulamasıyla indirimli otoparktan yararlanacak ve toplu ulaşımda ilk 90 dakikalık yolculuğunu ücretsiz seyahat edebilecek. .

Ayrıca “İZMİRİM KART” sahibi olup belediyemize ait otoparkları kullanan vatandaşlarımız da ilk 30 dakika ücretsiz park etme hakkına sahip olacak. Mevcut otopark tarifelerini Nisan 2024 itibarıyla YÜZDE 50 oranında azaltacağız.

OTOGAR İSTASYONU YENİLENECEK

İzmir’in yenilikçi, çağdaş ve yeşil kimliğine uygun olarak tesis bünyesindeki otogarı yenileyeceğiz. Yenileme projesi kapsamında mevcut kot farkını koruyarak diğer katlardan otobüslerin giriş çıkışlarını sağlayacağız. Bu hem trafik akışını kolaylaştıracak hem de terminalin işlevselliğini artıracak bir adım olacak.

ULAŞIMDA DENİZ ULAŞIMININ PAYI ARTACAK

Mevcut iskeleleri devreye alarak deniz taşımacılığının toplam taşımacılıktaki payını yüzde 2,5’tan yüzde 5’e çıkaracağız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu