Haber

İçişleri Bakanlığı’ndan ‘pasaport’ açıklaması: Geçmişte iki kez başvuru aldık

ANKARA – İçişleri Bakanlığı’na bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Aralık ayında pasaport için randevu alınamadığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Geçmişte yıllık pasaport talebinin 2 milyon civarında olduğunu, bu yıl pasaport talebinin 10 Aralık itibarıyla 3 milyon 650 bini aştığını belirten müdürlük, 2023 yılına kadar toplam başvuru sayısının 4 milyona ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Önceki yıllarda günde 8 bin olan pasaport talebinin 5 kat artmasına rağmen “pandemi sonrası artan yoğunluk, yılsonunun yaklaşması, halkın endişesi” nedeniyle kimsenin mağdur edilmediğini savunan Dünyada çip krizi ve farklı sebepler” başlıklı yazısında müdürlük, atamalarla ilgili atılan adımı şu sözlerle açıkladı:

“Öte yandan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önüne geçebilmek ve taleplerin en hızlı şekilde karşılanabilmesi için; Hafta içi ve hafta sonu ek çalışma yapılarak kişi başı işlem süresi 8 dakikaya indirilmiş, randevu süresi 15 güne çıkarılmıştır. Ayrıca randevularına gelemeyen vatandaşlarımızın yerine ek randevu kapasitesi oluşturmak için aynı gün randevu almaları mümkündür. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu