Ekonomi

Karadağ, Türk yatırımcılar için cazip bir destinasyon haline geliyor

Karadağ’da şirket kurulumu, yatırım danışmanlığı, oturum ve gayrimenkul alım satımı gibi hizmetler veren Karadağ Grup Kurucusu Çınar Şahin, Türk yatırımcının rotasını bu ülkeye çevirdiğini söyledi. Şahin, “Karadağ gayrimenkul yatırımcılarının da tercih ettiği bir destinasyon haline geliyor. İstikrarlı ekonomisi ve stratejik konumu sayesinde ülke gayrimenkul piyasasının gelecekte daha da büyüyeceğini öngörüyoruz.”

Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Karadağ’ın emlak piyasasının yazlık ev yatırımcılarının ve bölgeye taşınmak isteyen uluslararası alıcıların talebiyle canlandığını anlatan Şahin, “Ülkenin 295 kilometrelik kıyı şeridi Karadağ’ı güzelleştiriyor. sadece turistlerin değil, gayrimenkul yatırımcılarının da tercih ettiği bir destinasyon.Karadağ’ın emlak piyasasının, istikrarlı ekonomisi ve stratejik konumu sayesinde gelecekte daha da büyüyeceğini öngörüyoruz.”

Ülke emlak piyasasını değerlendiren ve yatırımcılar için avantajlarını dile getiren Şahin, “Karadağ’da gayrimenkul yatırımı için en uygun dönemlerden biri 2023. Yerli ve yabancı birkaç günde tamamlanabilen işletme tescil süreci yatırımcıların aynı şartlara tabi olması, düşük kurumlar vergisi oranları, genç ve dinamik iş gücü ile çalışma ortamı, istikrarlı ekonomiden kaynaklanan güvenilir iş ortamı ve Karadağ’ı değerli Avrupa ülkelerine bağlayan bir altyapıya sahiptir. Daha düşük giriş maliyetleri ile uzun vadede yüksek getiri arayan yatırımcılar için emlak fiyatlarının İspanya ve İtalya gibi diğer Akdeniz destinasyonlarına göre nispeten uygun olması bölgeyi cazip bir seçenek haline getiriyor.”

KARADAĞ HÜKÜMETİNDEN ULUSLARARASI GAYRİMENKUL YATIRIMCILARINA TEŞVİK

Karadağ hükümetinin uluslararası gayrimenkul yatırımcılarını teşvik ederek bu ilgiyi desteklediğini belirten Şahin, “Karadağ hükümeti emlak piyasasına uyum sağlamak için yatırımları özendirici politikalar uyguluyor. Tüm yabancı yatırımcılar devlet teşviklerinden Türkiye ile birebir yararlanabiliyor. Bu durum yatırımcıların piyasaya girişini kolaylaştırıyor.Üstelik devlet “Uluslararası yatırımcılara mülkiyet haklarını garanti altına alan takviyeler sunuyor. Hatta gerekli şartlar sağlandığında yabancılara oturma izni bile veriyor. Bölgenin ekonomik koşullarından faydalanmak adına şirket kurmak isteyenlere de birçok avantaj sunuyor.”

“KARADAĞ’DA ŞİRKET KURANLAR SCHENGEN VE ABD VİZESİNİ DAHA KOLAY ALIYOR”

Karadağ’ın Avrupa Birliği’ne aday ülkeler arasında ilk sırada yer aldığının altını çizen Şahin, “Karadağ’da şirket kurmak birçok Avrupa ülkesine göre daha kolay. Bu bölgede şirket kuracak bir yatırımcının Karadağ’da yaşaması gerekmiyor. .Aynı zamanda fatura kesmelerine, alışveriş yapmalarına da gerek yok” vize açmaları gerekmiyor. Yatırımcılar ikamet kartları ile Schengen ve ABD vizelerini çok rahat bir şekilde alabilirler.”

“TÜRK YATIRIMCILAR GAYRİMENKUL YATIRIM SÜRECİNE EŞLİK OLACAK GÜVENİLİR ORTAKLAR ARIYOR”

6 yıldır Karadağ’da olduklarını ve son 1 yıldır da İzmir’deki muhasebe ve emlak ofisleri ile Türkiye’deki yatırımcılara Karadağ’da gayrimenkul satışını kolaylaştırarak, Karadağ’ın avantajlarından faydalanmalarını sağladıklarını ifade ettiler. yerel market. – Satılık hizmetler sunuyoruz. Şu anda Karadağ ve Türkiye’deki 5 ofisimizde toplam 25 çalışanımız ve 1.600’den fazla müşterimiz var. Türk yatırımcılara Karadağ’da gayrimenkul satarak yerel piyasadan yararlanmalarını tavsiye ediyorum. Karadağ hem tatil hem de yatırım için. “Mükemmel bir ülke. Türkiye’deki yatırımcılara burada uygun gayrimenkul bulması için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu