Ekonomi

Kargo sektörü bu yıl dağıtımda yaklaşık 8 milyar paketi hedefledi.

İSTANBUL (İGFA) –Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) organize edecek olan Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı (Post & Parsel II. Summit & I.) Expo – PPSE) hakkında değerli bilgiler açıkladı.

2022’DE E-ALIŞVERİŞ PAKET SAYISI YÜZDE 43 ARTTI

E-ticaret hacimlerindeki hızlı artışa, önümüzdeki yıllarda teknoloji ve inovasyon yatırımlarını öne çıkararak karşılık verdiklerini anlatan Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Lideri Fatih Önyol, “2022 yılında yüzde 43’lük bir artış oldu. e-ticaret kaynaklı sipariş sayısı. Şube temsilcilerimiz 4 milyar 787 milyon adet siparişi sadakatle ve hızlı bir şekilde tüketicilere ulaştırdı. E-ticarette 2023 yılında yüzde 60 hacim artışı beklentisi var ve kargo segmenti olarak 7 milyar 660 milyon e-alışveriş paketi dağıtmayı hedefliyoruz. Hızlı teslimatın giderek önem kazandığı kargo, kurye ve lojistik segmenti olarak otonom teknoloji yatırımlarımıza hız verdik. İnsan kaynağımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Kargo, kurye ve lojistik departmanı olarak, tedarikçilerimizle birlikte ülke genelindeki 1 milyon kişiye istihdam gücümüzü teknolojinin gücüyle birleştirerek tüketicilerin ihtiyaçlarına hızla cevap vermeye hazırız.”

BÖLÜMÜNÜN HEDEFLERİ KARGO, KURYE, LOJİSTİK TOPU VE FUAR ODAKLI OLACAKTIR.

2022’de e-ticaretin genel ticarete oranının yüzde 18,6 olduğunu kaydeden Fatih Önyol, büyük oyuncuların yanı sıra KOBİ’lerin de e-ticarete yatırımlarının hız kazandığını ve pazar paylarının daha da artmasının beklendiğini söyledi.

Sektöre yeni oyuncuların girmesiyle birlikte beklentilerin de şekillendiğine değinen Önyol, 2. Kargo, Kurye, Lojistik Tepe ve Fuarı – PPSE’de departmanımızın bu gelişmeleri nasıl uyumlaştırması gerektiğini ele alacağız. PPSE’nin bölümün amaçlarının tartışıldığı, bölüm temsilcilerinin en son gelişmeler ve teknolojiler hakkında bilgilendirildiği bir platform olduğunu belirten Önyol, fuar alanının ticari işbirliği için de değerli fırsatlar sunduğunu belirtti. Önyol, bu yıl PPSE’de sektörün kısa ve orta vadeli hedeflerine ulaşmak için ortak akılla neler yapabileceklerini de tartışacaklarını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu