Haber

Konya, İzmir, Erzurum! Arka arkaya meydana gelen depremlerin ardından Naci Görür’den uyarı geldi.

Dün akşam Konya’da ardından İzmir’de deprem meydana geldi. Akşam 21.37’de Erzurum 4.1 ile sallandı. Art arda gelen sarsıntıların ardından Prof. Dr. Naci Görür’den bir paylaşım geldi.

Görür, “Pınaryolu-Narman/Erzurum’da 4.0 deprem. Horasan’ın (Çoban Dede) batısında Göle arasında uzanan sol yönlü doğrultu fay üzerinde. Bu depremler 6’lı depremler sonucu sıkışan Doğu Anadolu’da beklenebilir. Şubat depremleri. Bölge için de geçerli.” sözlerini kullandı.

KONYA’DA 5 ŞİDDETLİ DEPREM

Konya’nın Selçuklu ilçesinde saat 18.06 sıralarında 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar kısa süre paniğe kapılırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Depremde acil servislerimize ulaşan bir olumsuzluk olmadı. Memleketime geçmiş olsun. Konya antik kenti.” söz konusu.

YARIM SAAT SONRA İZMİR’DE SALGIN OLDU

AFAD’dan alınan bilgiye göre, İzmir’de saat 18.36’da yerin 7.69 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde olumsuz bir olay olmadı.

4.1 ERZURUM’DA BOYUTLU DEPREM

Erzurum’un Narman ilçesinde saat 21.37 sıralarında deprem meydana geldi. AFAD’ın açıkladığı bilgiye göre Erzurum’un Narman ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin süresi 21.37 olarak kaydedilirken, derinliği 9.56 kilometre olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu