Haber

Manisa Salihli ‘il olmak istiyor’

MANİSA (İGFA) – Cumhuriyetin 100. yılında bazı ilçeler il statüsüne kavuşacak ve iktidar ortağı MHP tarafından il sayısı 100’e çıkarılacak. “Yılda 100 İl 1000 İlçe” projesi Salihli’de heyecan yarattı.

Odalar, Salihli’yi il yapmak için güçlerini birleştirdi.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya ilçedeki meslek odalarının lider ve temsilcileri yoğun katılım gösterdi. Salihli TSO’nun yanı sıra Salihli Esnaf Kefalet Kooperatifi, Salihli Organize Sanayi Bölgesi Lideri, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Sardes Esnaf Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkarlar, Şoförler ve Koçlar, Metal Sanatkarları, Marangozlar, Bakkallar, Terziler ve Tuhafiyeciler, İnşaat Toplantıda Esnaf, Lokanta, Elektrikçiler, Manavlar oda başkanları, Makine Mühendisleri ve İnşaat Mühendisleri temsilcileri hazır bulundu.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel yaptığı konuşmada, Salihli’nin il olma kriterlerini taşıdığını belirterek, Salihli’nin 19. yüzyılın ortasında yer alması için güçlü bir şekilde ortaya çıkmak ve hızlı bir eylem planı oluşturmak gerektiğini belirtti. ilçeler il olmak üzere seçilecek.

1991’de Salihli Milletvekili Cengiz Üretmen, 2002’de Manisa Milletvekili Ekrem Pakdemirli ve son olarak 2012’de Salihli’den yeniden milletvekili seçilen Sakine Öz’ün Salihli’nin milletvekili olması için TBMM’ye teklif verdiklerini belirten bir eyalet. :

“Yıllarca uğraşmamıza rağmen Salihli il olamadı. 100 il projesi bizim için çok büyük bir fırsat. Konumu, gelişmişlik düzeyi, nüfus sayısı, tarihi ve kültürel zenginliği, eğitim ve sağlık gibi alanlarda merkez olması, ulaşım imkanları Salihli’nin başlıca avantajlarıdır. Üniversite ve fakültenin ilçemizde bulunması, devlet hastanesi ve üç özel hastanenin olması, çevre ilçeler de dahil olmak üzere sağlık alanında 500 bini aşkın nüfusa hizmet veriyor olması bu konudaki başarısının en güçlü göstergesidir. merkez olmak. Gelişmişlik sıralamasında üst sıralarda yer alması ve Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 binden fazla kişiye istihdam sağlama hedefini de katarsak artıları saymakla bitmez.”

Toplantıda oda temsilcileri tek tek konuşarak, Salihli’nin yapılacak mahallelerin ortasında yer alması için izlenecek yol ile ilgili niyetlerini dile getirdi.

Öneriler doğrultusunda oluşturulan heyet, Belediye ile de temasa geçerek Ankara’da güçlü bir temsiliyete sahip olmak ve etkili siyasetçilere ulaşmak için neler yapılması gerektiğine karar verdi.

bayat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu