Haber

Osmangazi’de hizmetler yağmur gibi

İlçenin 136 mahallesini ihtiyaç sahiplerine göre farklı hizmetlerle buluşturan Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’ne de çok hedefli örnek bir hizmet binası kazandırıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ile birlikte yapımına başlanan Mehmet Akif Mahallesi Hizmet Binası şantiyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Muhtarlık, sağlık ocağı ve OSMEK kurslarının hizmet vereceği proje mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Mehmet Akif Mahallesi’ne bu zamana kadar birçok hizmet verdiklerini belirten Lider Dündar, imar planları yapılan mahalleye yeni hizmetler kazandırdıklarını söyledi. Mehmet Akif Mahallesi’nde keyifli bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Lider Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak bu bölgedeki imar çalışmalarında büyük emek sarf ettik. İmar planları sağlamlaştıktan sonra bu bölgede çalışmalara başladık ve sadece kamulaştırma işleri için 18 milyon lira harcadık. Mehmet Akif Mahallesi Hizmet Binası yapım çalışmalarına başlandı. 500 metrekare taban alanı üzerine 3 kat olarak inşa edilecek olan binada sağlık ocağı, muhtarlık ve OSMEK kursları yer alacak. Hizmet binası yeşil alanları ve çevre düzenlemesi ile mahallemizin yeni buluşma noktası olacaktır. Binamızın 10 ayda tamamlanması öngörülüyor ama daha erkene alıp 6 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Yeni hizmet binamız hemşerilerimize hayırlı olsun.” söz konusu.

Mehmet Akif Mahalle Muhtarı Osman Sakin de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a mahallesine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu