Haber

Polis tarafından öldürülen Nichols’un olay görüntüleri yayınlandı

ABD’de 7 Ocak’ta polis tarafından darp edildikten üç gün sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Tire Nichols’un görüntüleri dün ortaya çıktı. Nichols’un acı içinde annesine seslendiği anlar polisin vücut kamerasına yansıdı, Başkan Joe Biden ise görüntüleri izlerken sinirlendiğini ve derinden yaralandığını açıkladı.

Tennessee, Memphis’te dikkatsiz araç kullandığı için polis tarafından durdurulduktan üç gün sonra hastanede hayatını kaybeden ve 7 Ocak’ta siyahi polisler tarafından dövülen siyahi Tire Nichols’un görüntüleri yayınlandı. Polis tarafından dakikalarca darp edilen Nichols’un acı içinde annesine seslendiği anlar polisin vücut kamerasına yansıdı.

Olaya karışan 5 polis memuru Tadarrius Bean, Demetrius Haley, Desmond Mills Jr, Emmitt Martin III ve Justin Smith’in Perşembe günü polis teşkilatından ihraç edildiği ve haklarında dava açıldığı belirtildi. Dün ortaya çıkan görüntülerin ardından açıklama yapan ABD Lideri Joe Biden, görüntüleri izlerken sinirlendiğini ve derinden yaralandığını belirtti. Biden, halkı olayı barışçıl bir şekilde protesto etmeye çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu