Ekonomi

Redfin ev alıcısı geri ödeme programını ek pazarlara genişletiyor

SEATTLE – Teknoloji destekli emlak şirketi Redfin (NASDAQ: RDFN), bugün Sign & Save programını Chicago, Los Angeles ve San Francisco gibi büyük şehirler de dahil olmak üzere bir düzineden fazla yeni pazara genişlettiğini duyurdu. Bu program, ev alıcılarına, ev satın alma sürecinin başlarında bir Redfin temsilcisiyle çalışmayı taahhüt ettiklerinde, kapanışta satın alma fiyatının% 0,25 ila% 0,5’ini iade etme imkanı sunuyor.

Eylül 2023’te birkaç pazarda başlatılan ve Ocak 2024’te genişletilen Sign & Save programı, komisyon iadelerinin yasak olduğu eyaletler hariç olmak üzere, artık Redfin’in ülke çapındaki müşterilerine sunulmaktadır. Program, alıcıları ikinci ev turundan önce bir alıcı acentelik sözleşmesi imzalayarak Redfin acenteleriyle resmi bir ilişki kurmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bir müşteri sözleşmeyi imzaladıktan sonraki 180 gün içinde sözleşmeyi imzalar ve mülkü kapatırsa, geri ödeme almaya hak kazanır.

Redfin’in emlak operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jason Aleem, Sign & Save’in müşterilere sadece finansal açıdan fayda sağlamadığını, aynı zamanda onları emlak komisyonları ve ev satın alma süreci konusunda da eğittiğini vurguladı. Programın genişletilmesinin şirketin büyümesini desteklediğini ve temsilcileri için daha fazla satış sağladığını belirtti.

Sign & Save programı kapsamındaki standart geri ödeme, evin satın alma fiyatının %0,25’idir. Örneğin, 500.000 dolarlık bir mülk satın alan bir ev alıcısı 1.250 dolar tasarruf edecektir. Redfin ayrıca Premier hizmeti aracılığıyla satın alınan lüks evler için %0,5 oranında daha yüksek bir geri ödeme sunmaktadır. 2 milyon dolarlık bir Premier ev satın alan bir müşteri 10.000 dolar geri ödeme alacaktır.

Redfin’in bu tür geri ödemeler sunma girişimi, aracılık, kiralama, kredi verme, tapu sigortası ve yenileme hizmetleri sağlayarak gayrimenkulü daha tüketici dostu hale getirme misyonunun bir parçasıdır. Şirket, ülkenin en iyi emlak komisyonculuğu sitesini işletiyor ve müşterilerin ücretlerden tasarruf etmelerine yardımcı olurken, en iyi acentelere ve isteğe bağlı ev turlarına erişim sağlamasıyla biliniyor.

Sign & Save programının uygunluğu, minimum alıcı temsilcisi komisyonu ve kredi verenler ile satıcıların onayı dahil olmak üzere belirli koşullara tabidir.

Bu bilgiler Redfin tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu