Ekonomi

Sakarya’dan çiftçilere sera üstü örtü desteği

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım Müdürlüğü arasında kentin tarımsal üretimi için değerli bir adım atıldı. ‘Plastik Sera Üst Kapaklarının Yenilenmesi’ projesi için işbirliği protokolü imzalandı.

AKOM’da Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, İl Tarım Müdürü Ali Ulvi Özerdem, büyükşehir bürokratları ve basın mensupları katıldı.

SERA ÜST KAPLAMASINA YÜZDE 20 DESTEK

Örtü altıcılığı yaygınlaştırmanın, mevcut atıl seraları ekonomiye kazandırmanın ve ihracata katkı sağlamanın değerine vurgu yapan Önder Ekrem Aziz, “Sakarya Valiliğimiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokol kapsamında; Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerimize sera üst örtüsü dağıtımı ve yenilenmesi için yüzde 20 bütçe ile katkı sağlayacağız. ” söz konusu.

Sakarya’nın verimli topraklarını nakış işlemek için işlediklerini belirten Lider Şanlı, bölgenin yüksek tarımsal potansiyeli ve hızlı sanayileşme sürecinin tarımla birlikte tarıma dayalı sanayinin gelişmesinde değerli rol oynadığını belirterek, ” Başkan Erdoğan’ın onayı ve himayesiyle A.Ş’yi kurduklarını belirten Sera A., “Bu çatı altında birçok projeye imza attık. UTÇEM, Yanık Fidan, Sakarya Botanik Vadisi, Seracılık Mükemmeliyet Merkezi, Tıbbi ve Aromatik Yağ Üretimi, Kuşburnu Üretim Merkezi, Safran, Çilek ve İstiridye Mantarı yetiştiriciliği. Sakarya’mızın bereketli topraklarında yapıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu