Haber

Singapur Yetkilileri Seçimler Öncesinde Dış Müdahale ve Siber Saldırı Uyarısında Bulundu

Singapurlu yetkililer, ülkenin gelecek ay yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde “dış müdahale ve siber saldırı” konusunda uyarıda bulundu.

Singapur İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, dış müdahalenin, yabancı siyasi aktörlerin siyasi egemenliği baltalama, sosyal uyumu baltalama ve iç siyaseti “örtülü ve aldatıcı yollarla” manipüle etme girişimi olduğunu söyledi.

Açıklamada, ABD’de 2020 Başkanlık Seçimleri ile 2018’de ara seçimler ve Fransa’da 2017’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri örnek gösterilerek bazı ülke seçimlerine dış müdahale iddialarına vurgu yapıldı. yapmak zorundayız.” ifadeleri kullanıldı.

Singapur’un resmi internet sitelerinin, yabancı aktörlerin seçimlere müdahale etmek için kullandıkları bazı yöntemler ve bunların cumhurbaşkanı adaylarının dış müdahalenin hedefi haline gelme veya farkında olmadan dış müdahaleyi kolaylaştırma risklerini azaltmak için alabilecekleri önlemler hakkında bilgi verdiği bildiriliyor.

Bildiride, “Singapur, seçim sürecini bozma veya seçimin güvenilirliği hakkında şüphe uyandırma girişimlerine karşı önlem almalıdır.” kelime yer aldı.

Açıklamada, ülkede önümüzdeki ay yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların seçim bütünlüğünün korunmasında önemli rol oynadığı ve adayların tehdide karşı farkındalık yaratması gerektiği vurgulandı. dış müdahale ve siber saldırılar.

Adayların bilgi işlem altyapısını ve sosyal medya hesaplarını korumak için alabilecekleri önlemler ile verilerinin saklanması ve yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmeleri gerektiğinin altı çizildi ve yabancı olması durumunda resmi makamlara bilgi verilmesi gerektiği vurgulandı. seçime müdahale edildiğinin tespit edilmesi veya sosyal medya hesaplarının kötüye kullanılması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu