Haber

THY, platinium işletme sertifikasının sahibi oldu

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı’nda bulunan Operasyon Merkezi (OC) ve Ekip Terminali Binası ile Leed v4.1 platinium işletme sertifikası aldı.

Enerji verimliliği noktasında bir dizi çalışmalar başlatan THY, LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) v4.1 O+M: EB İşletme Sertifikası alınması için başlattığı çalışmaları tamamladı. Havayolu şirketi, İstanbul Havalimanı’nda bulunan operasyon merkezi ve takım terminal binası için tamamlan süreçle birlikte platinium işletme sertifikasına sahip dünyada üçüncü, Avrupa’da ise birinci oldu.

GELECEĞE ODAKLANMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Alınan sertifika ile ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcısı Abdulkerim Çay “Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu olarak çevre dostu operasyonlarımızı yalnızca uçuşlarımızda değil çalışma alanlarımızda da geliştiriyoruz. Avrupa’da, Leed derecelendirmelerinin en yüksek düzeyi olan platinium sertifikasına sahip birinci havayolu olmak bu noktada çok kıymetli bir gösterge. Türk Hava Yolları ailesi olarak dünyamızın geleceğine odaklanmaya devam edeceğiz” dedi.

TERMİNAL BİNASINI 6 BİN 500 İŞÇİ EŞ VAKİTLİ KULLANABİLİYOR

THY’nin İstanbul Havalimanı’nda bulunan Operasyon Merkezi ve Takım terminali 2000’e yakın ofis çalışanının, ağır günlerde de yaklaşık 1000 kokpit ve 4 bin 500 kabin grubunun eş vakitli kullanabildiği A sınıfı ofis ve terminal binası olma özelliğine sahip. 14 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan grup terminali, pilot ve kabin memurlarının ana terminal binasına uğramadan, uçuş öncesi takımlar hazırlıklarını yapılıyor. Bina, çevreci yapısıyla havayolu tesisleri içerisinde en yeni yeşil bina derecelendirmesi olan LEED v4.1 O+M: EB işletme sertifikasına sahip. Platinium Sertifikası ile güç, su, materyal ve iç yer kalitesi performanslarını güzelleştirerek çevresel tesirlerini daima bir formda azaltmak amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu