Haber

Türk Kızılayı Gazze’deki aşevini yeniden açtı

İsrail’in saldırılarında oluşan hasarın kısmen onarıldığı Gazze’deki Türk Kızılayı aşevinde yeniden sıcak yemek servisi yapılmaya başlandı.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, kaynakların tükenme noktasına geldiği Gazze’de Türk Kızılayı’nın yerel personeli ve gönüllüleriyle yardım çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, Gazze’de sağlanan gıda malzemelerinin Filistin Kızılayı iş birliğiyle İsrail saldırılarında mağdur olan Gazze halkına ulaştırıldığı belirtilerek, “Türk Kızılayı da mevcut gıda malzemelerini yeniden faaliyete geçirdi. Çatışmaların artması nedeniyle kullanılamaz hale gelen aşevi. Gazze’deki Kızılay aşevi, İsrail saldırılarında aldığı hasar sonrasında “Kısmen onarılarak yeniden sıcak yemek servisi yapılmaya başlandı. Türk Kızılayı’nın Gazze’deki aşevi her gün 500 aileye sıcak yemek desteği sağlıyor.” bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Türk Kızılayı’nın Gazze’de yerel personeliyle savaş mağduru sivillere gıda desteği sağladığı bildirildi.

Açıklamada, Türk Kızılayı’nın yardımların Mısır’ın Refah Sınır Kapısı’ndan geçmesi için temaslarını sürdürdüğü vurgulanarak, “Uçaklarla bölgeye acil sağlık ekipmanı ve jeneratör desteği de sağlayacak olan Türk Kızılayı, Türkiye’den gönderilen Gazze’deki sivillerin artan ihtiyaçlarını karşılayacak ve onları Mısır’a gönderecek.” “Teslim ettiği insani yardım malzemeleri ve bölgeden temin edeceği malzemelerle buluşacak.” bilgiler yer aldı.

gaziemirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu