Haber

Vücudundaki yüzlerce kıla isabet eden köpeklerde zehirlenme ve sakat kalma tehlikesi

MANİSA’nın Şehzadeler ilçesinde pompalı tüfekle yapılan saldırıda 3 bacağına çok sayıda mermi isabet ederek yaralanan ‘kangal’ cinsi köpek, zehirlenip sakat kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Köpeğin sahibi Cemal Çakmak’ın (61) şikayeti üzerine jandarma tarafından gözaltına alınan Turan B. (46), ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Şehzadeler ilçesine bağlı kırsal Uzunçınar Mahallesi’nde yaşayan Cemal Çakmak, 4 Aralık günü saat 22.00 sıralarında 1.5 yaşındaki kangal köpeğini bahçeye bıraktı. Bir süre sonra silah sesi duyan Çakmak, dışarı çıktığında köpeğinin kanlar içinde yerde yattığını gördü. Köpeğinin sol ön ve arka bacaklarındaki yaralara tampon uygulayan Çakmak, daha sonra veterinere götürerek tedavi ettirdi. Ancak bacaklarındaki çok sayıdaki tüyler alınamayınca köpek zehirlenip sakat kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Çakmak, jandarmaya giderek köpeğini vurduğunu iddia ettiği Turan B. hakkında şikayetçi oldu.

ATIŞ YAPMADIM DEDİ, SERBEST OLDU. Şikayet üzerine Aşağıçobanisa Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Turan B.’yi dün akşam gözaltına alarak tüfeğine el koydu. İfadesinde köpeğin çok saldırgan olduğunu ancak kendisine ateş etmediğini söyleyen Turan B., serbest bırakıldı. ‘EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ’ Köpeğin sahibi Cemal Çakmak’ın oğlu Mustafa Çakmak (32) şunları söyledi:

“Mahalleye 500 metre uzaklıkta ve ormanlık bir alanda oturuyoruz. Evimiz çevrili, sadece bir aracın girebileceği bir yer var. Köpeğimiz de bu bölümden tuvalet ihtiyacını görünce çıkıyor ve geri geliyor.” .Olay günü köpeğimizi ihtiyaçlarını karşılamak için salıverdik.Ancak bilinçli ateş etme sonucu ormanlık alanda yaşıyoruz.Yaralandı.Üzerindeki cüruflar nedeniyle şu anda ameliyat yapılamıyor. bacaklar çoktur.köpeğimiz ağrı çekiyor.salya zamanla zehirlenmeye ve kas erimesine neden olabilir.vücuduna bulaşan cüruftan dolayı köpeğim zehirlenip ölebilir veya sakat kalabilir.o bizim evladımız gibidir.bırakamayız Kendisini bu halde. Tedavisinin bir yolu yok. Hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Köpeğimize bilinçli olarak zarar veren Turan B.’nin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu