Haber

Depremde kolunu ve bacağını kaybeden Ömer’in “protez” hayali gerçek olacak

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde kolunu ve bacağını kaybeden Ömer Gürbüz, protez takmanın mutluluğunu yaşıyor.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olan ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Malatya’da büyük yıkıma neden oldu.

Bostanbaşı Mahallesi Bulut Sitesi’nde yaşayan Gürbüz ailesi de depremde kayıplar verdi. Depremde babası Alper ile kardeşleri Ahmet Yasin, Arda ve Kadir Gürbüz’ü kaybeden 17 yaşındaki Ömer Gürbüz, 3 gün önce depremzedelerle iftar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile bir araya geldi. şehir.

Gürbüz’ün kol ve bacak protezi talebi üzerine Erdoğan, AK Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a durumla ilgilenmesi talimatını verdi.

Teknopark Konteyner Kent’te annesi Hatun Gürbüz ile birlikte kalan Ömer Gürbüz’ü ziyaret eden Çalık, anne ve oğluyla görüşerek taleplerini İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer ilgili kurumlara iletti.

Kendisine akülü araç ve tablet hediye edilen Gürbüz’e tedavisinin tamamlanmasının ardından sağ kolu ve sol bacağına protez takılacak.

Ömer Gürbüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Her zaman yanımızda olacağını söyledi. Benimle çok ilgilendi, Öznur Çalık ablama talimat verdi” dedi. söz konusu.

Hatun Gürbüz ise depremde eşini ve 3 çocuğunu kaybettiğini belirterek, “Allah’a hamdolsun Ömer’im yaşıyor, Allah Ömer’i bana affetti. İlk günden beri devlet eli kulağında. Bizimle, Cumhurbaşkanımız bizimle oldu. Allah onlardan razı olsun, Ömer’ime sahip çıktılar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu