Haber

Oylar Aksaray’da Sandıkla Buluşuyor

Aksaray’da oylar sandıkta buluşuyor

Belediye Başkanı Evren Dinçer, TOGG ile oy kullanmaya geldi

AKSARAY – Aksaraylılar, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için sandık başına giderek oy kullanmaya başladı. Aksaray Belediye Başkanı Cihan Dinçer, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG ile oyuna geldi.

Aksaray’da sandık kurulacak okullarda hazırlıkların tamamlanmasının ardından saat 08.00’de oy kullanma işlemleri başladı. Erken saatlerde okullara gelen vatandaşlar, sandık başına giderek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oylarını kullandı. Oylama saat 17:00’ye kadar devam edecek. Aksaray’da 295 bin 534 seçmen, il genelindeki 971 sandıkta oyunu kullanacak.

“Sonuçların ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, saat 11.30’da Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde oy kullandı. Cumhurbaşkanı Evren Dinçer, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG ile maça çıktığı sırada okul kapısında vatandaşlar tarafından karşılandı. Eşiyle birlikte araçtan inen Baykan Dinçer, okulda vatandaşlar ve sandık görevlilerini ziyaret ederek sohbet etti, ardından oy kullanacağı sınıfa girerek oy kullandı. Oylamanın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cihan Dinçer, “Demokrasimizin gereği olarak bugün Cumhurbaşkanımızın belirlenmesi ve 28. Dönem milletvekilliği seçimleri için okulumuzda oylarımızı kullandık. Sonuçların ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” vatan millet vatan vatan Keyifli bir seçim dönemi kampanyası Aksaray ölçeğindeki partiler centilmence ve birbirlerine saygı çerçevesinde yarıştı Sözlerini ve sözlerini dile getirdiler hemşerilerimizi kucakladılar Çok başarılı, keyifli ve huzurlu bir seçim ve oylama süreci geçiriyoruz.Sonucunun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

TOGG ile oy kullanmaya gelen Başkan Dinçer, anneler gününü de kutladı

14 Mayıs’ın aynı zamanda Anneler Günü, dünya çiftçiler ve eczacılar günü olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm eczacılarımızın, tüm çiftçilerimizin ve tüm annelerimizin gününü kutluyorum. TOGG’umuzu bu hafta teslim aldık. Vatandaşlarımıza gösterdik”Ülkemizin geldiği noktanın bir göstergesi olarak. Vatandaşlarımızı TOGG ile buluşturduk. Bugün TOGG aracımızla oyumuzu kullanmaya geldik. Aracımız çok güzel ülkemizi dünya liginde temsil edecek bir araç. Aksaray’daki dünya ülkeleri gelişmiş dünya ülkeleri arasında inşallah en keyifli olanlardır. “Aracımız çok keyifli bir şekilde aracımızı temsil edecek. Vatandaşlarımıza da çok keyifli bir hizmet sunacak. Araç belediyemize ait. Mülkiyeti belediyemize ait. Fiyatına göre aldık. Şu andan itibaren.” Bundan sonra belediyemize hizmet aracı olarak, makam aracı olarak kullanmayı planlıyoruz” dedi.

Oy kullanan vatandaşlar, seçimin ülkeye hayırlı olmasını dileyerek herkesi oy kullanmaya davet etti. Aksaray’da huzurevinde kalan yaşlılar, Huzurevi Müdürlüğü görevlileri tarafından oy kullanacakları okula getirilerek oyları kullanıldı. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u okul kapısında gören vatandaşlar, araçla fotoğraf çektirdi.

atkaracalarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu