Haber

Savcılık, Meral Akşener’in HTS kayıtlarını incelemiş

UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016 yılında başlatılan ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında iki yıl evvel Akşener’in HTS kayıtlarının incelendiği ortaya çıktı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener hakkında 2016 yılında FETÖ soruşturması başlattı. Başsavcılık, 28 Mayıs 2019 tarihinde ise “Soruşturma içeriğinin şüpheli veya müdafi tarafından öğrenilmesi halinde soruşturmanın amacının tehlikeye düşeceği değerlendirilerek” belge içeriğini inceleme yahut dokümanlardan örnek alma yetkisinin kısıtlanmasına karar verdi. Soruşturma 6 yıl boyunca Meral Akşener’in tabirine başvurulmadan uzatıldı.

15 TEMMUZ ÖNCESİ VE SONRASI KAYITLARI İNCELENDİ

Soruşturmada Akşener’in 15 Temmuz darbe gecesi bir FETÖ imamıyla Sarıyer’de görüştüğü öne sürüldü. Akşener’in darbe teşebbüsü öncesi ve sonrası tüm HTS kayıtları savcılık tarafından incelemeye alındı. Akşener soruşturmasına ait üst seviye bir yargı mensubu, “Meral Hanım’ın HTS kayıtlarına bakıldı. Ancak bu bayağı önce yapıldı. O süreçte henüz dosyaya herhangi bir tanık/ gizli tanık ifadesi girmemişti” dedi.

GİZLİ ŞAHİT, ‘AKŞENER DARBE GİRİŞİMİNDEN HABERDAR’ DEDİ

Ayrıca soruşturma çerçevesinde Siirt’te FETÖ’den tutuklu olan bir şahıs ‘itirafçı’ oldu. Teze nazaran bu şahıs Akşener’in darbe teşebbüsünden haberdar olduğunu, darbeyi ve komuta eden “Yurtta sulh cihanda sulh” kuruluyla irtibatlı olduğunu öne sürdü. Şahsın bu beyanın da soruşturma belgesine sokulduğu öğrenildi.

KAYNAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu