Haber

Yeşildağ’ın İddialarına Hkp’den Suç Duyurusu… Myk Üyesi Okur: “Ey Savcılar ve Hakimler Gücünüzü Cüzdanınızdan Değil Vicdanınızdan Alın”

Halk Kurtuluş Partisi(HKP), Türk Medya Grubu’nun sahibi Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesiyle ilgili tezlerini yargıya taşıdı. HKP MYK üyesi Adnan Okur, 4 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Yıl sonu itibari ile pislikler dökülmeye başladı. Suça bulaşanlar gemiyi terk ediyorlardı. suçun işlendiği tarihteki kanun, yani 2007’de savcılık çalışıyordu, mahkemeler karar veriyordu, basın buna karşı çıkıyordu. Ey savcılar ve hakimler. “Gücünüzü cüzdanınızdan değil, cebinizden alın. vicdan, kanunlardan emir al” dedi.

Halk Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Çeçen Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve Ali Yeşildağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Fesih dilekçesinde, söz konusu isimler hakkında soruşturma yürütülmesi ve kamu davası açılması istendi. HKP MYK üyesi Adnan Okur, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Son yaklaştıkça pislikler dağılmaya başladı. Suç işleyenler gemiden çıkıyor. Bu nasıl bir kibirdir? Bu nasıl bir yüzsüzlük ve yüzsüzlüktür? Evet, gündeme gelen görüntüdeki Ali Yeşildağ’ın itiraf ve itiraflarından bahsediyoruz… Ali Yeşildağ, “Kabahat tarihinde 2007’de hukuk vardı, savcılık çalışıyordu, mahkemeler çalışıyordu. kararlar alıyor, basın devam ediyordu. Ey savcılar ve hakimler, gücünüzü cüzdanınızdan değil, vicdanınızdan alın. Ve basın; özgürlüğün kontrolü sizde. Para babanın emrinde. Halkın çıkarlarını savunan değil, halk örgütlerinin yönetiminde olan ve halkın çıkarlarını savunan medya olun. HKP programı böyle söylüyor. Özgürlüğün gücü bağımsız ve maddiyata dayalı savcılardan, hakimlerden gelir ve özgürlüğün denetimi bağımsız, özgür basınla sağlanır. Sen de.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

kargi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Çubuk Evden Eve Nakliyat
Aradığın hizmeti en uygun fiyata alabilirsin!
Başa dön tuşu